A kormány az új pedagógus életpálya-modellel reformot hajt végre, egy soha nem látott mértékű béremelkedést kezdett meg a kabinet a tanárok számára. A kitűzött cél pedig az, hogy 2025-re 800 ezer forint legyen az átlag pedagógus bér.
A tanári hivatás megérdemel egy önálló jogállást, ahogy az egészségügyi dolgozók vagy a kormánytisztviselők is saját jogviszonnyal rendelkeznek, amely emeli a megbecsülésüket, segíti az életpályájukat. A kormány az új életpálya-modellel reformot hajt végre a pedagógus társadalomban, egy soha nem látott mértékű béremelkedést kezdett meg a kabinet.
A TERVEK SZERINT 3 ÉV ALATT 75 SZÁZALÉKOS EMELÉST FOGNAK VÉGREHAJTANI, ÍGY 2025 JANUÁRJÁRA 800 EZER FORINT LESZ A TANÁROK ÁTLAGBÉRE.
Az új pedagógus életpálya-modell garantálja a soha nem látott méretű béremelést a pedagógustársadalom számára. A pedagógusok bérét 2013 és 2017 között, valamint a háború okozta nehézségek ellenére idén januárban is emelte a kormány.
HA MEGÉRKEZNEK A HAZÁNKAT MEGILLETŐ UNIÓS FORRÁSOK, AKKOR EGY TÖBB ÉVES PROGRAM KERETÉBEN BELÜL 75%-OS EMELÉS A CÉL, AMI SOHA NEM LÁTOTT MÉRETŰ EMELÉSNEK SZÁMÍT.
Idén januárban egy 10%-os béremelést előlegezett meg a kormány, Ha megérkeznek az EU-s források, másnaptól 561 ezer forint lesz a pedagógus átlagbér, ráadásul a különbözet január 1-ig visszamenőlegesen is jár. Jövőre 681 ezer forint, 2025 januárjára pedig 800 ezer forint a kormány tervei szerint a pedagógus átlagbér.
Az új pedagógus életpályáról szóló törvénytervezet célja az, hogy aki többet vagy jobban foglalkozik a diákokkal, az jobban is keressen. Magyarul az életkor alapú bérezés helyett elsősorban a teljesítmény alapú kerülne előtérbe. Aki többet foglalkozik a lemaradó gyerekek felzárkózásával vagy a tehetségesek versenyre felkészítésével, aki innovatívabb, aki tanórán kívüli programot szervez, aki célokat tűz ki maga elé, és eléri azokat, az százezrekkel többet vihet majd haza.